Menu
Sekcje dokumentu a prace dyplomowe - do czego może się to przydać?

Długie prace dyplomowe, zazwyczaj zawierają w sobie różne rodzaje tekstu. Czasem na przykład, chcemy zmienić na kilku stronach orientację z poziomej na pionową, czy też pisać tekst w kilku kolumnach. Najprostszym sposobem na realizację tego zadania, jest podział dokumentu na sekcje. Jak to zrobić? Oto recepta.

Sekcje dokumentu w programie MS Word charakteryzują się zazwyczaj odmiennym typem formatowania. Kiedy więc piszemy prace dyplomowe, możemy do różnych sekcji zastosować odmienne nagłówki, stopki, czy też układ strony. A wykonanie takiego właśnie zadania jest bardzo proste i nie wymaga zbyt dużej wiedzy.

Podstawową zasadą podziału tekstu pracy dyplomowej na sekcje jest skorzystanie z menu "Wstaw" a następnie wybranie opcji "podział". W tym podmenu znajdziemy różne opcje, które pozwalają na dokonanie dowolnych modyfikacji sekcji.

Możemy więc, jak już wspomnieliśmy, ustawić inny nagłówek dla sekcji, ustawić także inne sposoby redakcji dla stron parzystych oraz nieparzystych tekstu (co przydać się może, gdy planujemy wydruk dwustronny), bądź też wstawić kolumny.

Możliwości, jakie dają nam sekcje dokumentu w programie MS Word są naprawdę spore. Czasem, skorzystanie z tej opcji jest wręcz obowiązkowe. Bez tego bowiem, zmiana formatu pracy i dostosowanie do pożądanego kształtu może być niemożliwe.