Menu
Jak wstawić pole tekstowe do pracy dyplomowej?

Prace dyplomowe pisane przy pomocy edytora Word stają się pracami bardziej zaawansowanymi pod względem graficznym niż to było dawniej w przypadku prac pisanych na maszynie. Dzięki różnym funkcjom Worda mamy możliwość wstawiania wykresów, tabel, rysunków czy pól tekstowych.

Te ostatnie mogą się szczególnie przydać w pracy dyplomowej w celu uatrakcyjnienia jej wyglądu. W celu wstawienia pola tekstowego należy otworzyć zakładkę wstawianie i tam wybrać opcję pole tekstowe. Po otwarciu okna dialogowego mamy możliwość wyboru jednego z kilkunastu dostępnych szablonów, różniących się rodzajem czcionki, kolorem tła czy miejscem na stronie. Następnie wystarczy w pole tekstowe wpisać tekst i gotowe.

Oczywiście wszystkie ustawienia dotyczące pola tekstowego możemy zmienić, po kliknięciu na nim. Na pasku narzędzi otworzy się wówczas okno narzędzia pól tekstowych i możemy dowolnie dokonywać zmian w formatowaniu. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie przesadzić w stosowaniu pól tekstowych w pracy dyplomowej, zwłaszcza jeśli chodzi o ich wygląd. Może się bowiem zdarzyć, że coś co miało uatrakcyjnić jej wygląd stanie się elementem przytłaczającym, który do niczego nie pasuje.